top of page

Tuba Güler

WhatsApp Image 2022-09-01 at 14.37.59.jpeg
Tuba Güler 

Psikolog
Çocuk ve Ergen Psikoterapileri

Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümünden onur derecesi ile mezun oldu.2018'de İstanbul Bilgi Üniversitesi  Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji yüksek lisansına kabul aldı. ''Erken dönem nesne ilişkileri ve psikoza yatkınlık arasındaki ilişkide psikolojik dayanıklılığın aracı rolü ''başlıklı tezi ile yüksek lisans sürecini tamamladı.Marmara Üniversitesi'nde 2018 yılında Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı.

 

Staj ve İş Deneyimleri:

 

Meslek hayatına 2015 yılında başladı.Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 1 yıl yetişkin psikiyatri bölümünde stajyer psikolog olarak görev aldı. Özel Kurumlarda anaokulu , ilkokul ve ortaokulda rehber öğretmen ve okul psikoloğu olarak 7  sene görev aldı.  Otizm spektrumda olan çocuklarla ve şizofreni hastaları ile gönüllü olarak çalıştım.1 yıl Özel bir kurumda Otizmli bir öğrencinin okula uyum sürecine yardımcı olmak adına gölge öğretmenlik yaptı.YÖM Okulları Özel BirYer Anaokulunda iki yıldır okul psikoloğu olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

Eğitimler ve Mesleki çalışmalar

-2018-2019 Rorschach eğitimi TAT eğitimimi Rorscach ve Projektif Testler Derneğinden aldı.

-2017-2018 Tavistock Bebek Gözlem Grubu’ndaki eğitim kapsamında 1 yıl boyunca haftada bir gün bir ailenin bebeğini gözlemledi ve eğitim kapsamında yine süpervizörler ile 2 ayda bir buluşma seminerlerine katıldı.

-2016 yılında Çocuk Testleri Değerlendirme Eğitimi’ni tamamladı ve çalıştığı kurumlarda uyguladı.

-2016 yılında  Wisc-R testi uygulayıcı eğitimimi tamamladı  ve ders kapsamında 2018 yılında WISC-4 eğitimini aldı.

-2016 yılında Yardımcı Doçent Berna Akçınar  ve tez ekibi ile ‘Moral Development’ üzerine bir tez araştırması yazarak mezun oldu.

-2016 Avrasya Şizofreni Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı.

-2016 yılında İstanbul Çapa’da  Nöroloji Bölümü’nde Psikolog Elif Yavaş Yıldırım’ın çalışmasına gönüllü  katılım sağladı.

-2015 yılında Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 1 yıl gönüllü stajyerlik yaptı.

-2014-2015 yılları arasında FMV Otizm Orkestrası projesinde 1 yıl gönüllü olarak görev aldı.

-2014 Ocak-Mayıs döneminde BİLGEN TERAPİ ENSTİTÜSÜ’nde Garo Topuzoğlu ile birlikte klinik alanda stajını tamamladı (yarı dönemlik staj).

-2014 Eylül-Haziran’da FMV IŞIK ÜNİVERSİTESİ  Psikoloji laboratuvarında araştırma alanında Yrd. Doç. Dr. Roberth Booth’un gönüllü asistanlığını yaptı.

 

İlgi Alanları:​

  • Duygusal konular (Duygusal farkındalık ve ifade etme becerileri, kaygı, özgüven, öfke kontrolü, sosyal problem çözme becerileri)

  • 0-3 yaş bakım veren ile kurulan ilişki zorlanmaları

  • Bakım veren ve bebek ilişkisinde yaşanılan zorluklar ( Bağlanma ve adaptasyon zorlukları)

  • Sosyal konular ve akran iletişimi (Sosyal etkileşimde güçlükler, iletişim ve oyun becerileri, sembolik oyun, rekabet ve kaybetmeye tolerasyon)

  • Dürtü kontrolü ve davranışsal düzenleme

  • Okulla ilgili konular (Okul adaptasyonu, okul fobisi, akran ilişkileri)

  • Ergenliğe geçiş döneminde yaşanılan zorluklar

  • Ergenlik döneminde yaşanılan çatışmalar (aile ve akran ilişkilerinda yaşanılan zorluklar)

bottom of page