top of page

Esra Yıldız Mandacı

esra yıldız.jpg
Esra Yıldız Mandacı

Psikolog
 

  • 2005 yılında Strasbourg Üniversitesi Psikoloji fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında aynı fakültede Gelişim Psikolojisi, Gelişim Bozuklukları Master programına katılmıştır.

  • 2006 yılında Türkiye’ye gelip Ankara Numune Hastanesi Psikiatri bölümünde 2 ay staj yapmıştır.

  • 2007-2012 yılları arasında İstanbul’da bir özel danışmanlık merkezinde (EDEM) Gelişim Psikoloğu olarak tam zamanlı görev yapmıştır. Aynı yıl Ergoterapist Pascale Brochu tarafından Paris’de düzenlenen Duyu bütünleme eğitimine katılmıştır.

  • 2008 Yılında « Gelişimsel yetersizliği olan çocuklarda dil gelişiminin desteklenmesi ve konuşma bozuklukları » konulu seminerlere katılmıştır.

  • 2009 yılında University of Southern California/Western Psychological Services (WPS) tarafından düzenlenen Duyu bütünleme Eğitimini almıştır.

  • 2013-2014 yılları arasında Strasbourg’ta ebeveynleri bilgilendirmek adına Psikomotor gelişim üzerine workshoplar düzenlemiştir.

  • 2014-2016 yılları arasında Strasbourg’ta farklı anaokullarında sınıfa adaptasyon problemi yaşayan çocukların takibini yapmıştır.

  • 2016-2019 yıllarında Nino Çocuk Aile Danışmanlık Merkezinde Psikolog olarak Duyu-Motor Algı gelişim bozuklukları üzerine çalışmalar yapmıştır.

  • Uzman Klinik Psikolog Derya Oğuz Sarıalp süpervizyonluğunda, Aknet Avrupa tarafından düzenlenen Oyun Terapisi eğitimine devam etmektedir.

  • Evli ve bir çocuk annesidir. 

 

Eğitimler

08.2022                                    Oyun terapisi eğitimi, Aknet Avrupa, İstanbul

2009-2010                              “Sensory Integration Certification Program”, Atina/Yunanistan

10-11.2008                              “Dil ve Konuşma Bozuklukları, Temel Bilgiler”, İstanbul

10.2007                                   “Intégration Sensorielle niveau 1,2,3”, Paris/Fransa

Çalışma Alanları

Denge/Koordinasyon, kaba motor ve ince motor gelişim güçlükleri ve buna bağlı olarak okulda adaptasyon problemleri  (Okuma/yazma, matematik  gibi akademik becerilerde zorluk)

Praksi bozuklukları (Hareketi planlama, organize etme, yönetme ve meydana getirmede güçlük) ve buna bağlı olarak sosyal becerilerde problem yaşama (spor aktiviteleri, akran ilişkileri)

Duyusal farklılıklar, hassassiyetler ve bağlantılı iletişim problemleri

Dürtü ve davranış kontrolü 

Postüral bozukluklara bağlı yeme problemleri (yutkunmada zorluk, ağız içi kas kontrolü, çiğneme problemleri)

bottom of page