Elif Özen

Elif Özen

Uzm. Psikolojik Danışman

Elif Özen, 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Üniversite yılları sırasında, Çocuk Dostu İstanbul projesinde gönüllü olarak çocuklarla çalışmıştır. Bunun yanında, Üstün Zekalılar Merkezi’nin hafta sonu ve yaz kurslarında üstün yetenekli öğrencilerle beraber çalışmış, onların gelişimsel takibini yapmıştır. 2013 – 2014 yılları arasında özel bir danışmanlık merkezinde ve okulda staj yapmıştır. 

 

2014 – 2016 yılları arasında, Istanbul International School'da okul psikolojik danışmanı olarak çalışmıştır.

 

2015 yılında kabul edildiği Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü yüksek lisansını  “Ortaokulda Cinsiyete Bağlı Kalıp Yargılar ve Benlik Algısı: Anne ve Çocuk Bildirimlerinin Karşılaştırılması” isimli tezi ile tamamlamıştır.

Mind & More Danışmanlık Merkezi tarafından yürütülen Bilişsel Beceri Eğitim programında gönüllü olarak seçici dikkat, dikkatin sürdürülmesi, yürütücü işlevler, kısa ve uzun süreli işitsel hafıza, işitsel dikkat, okuma-yazma becerileri, muhakeme, planlama vb. konularında çocukların bilişsel becerilerini geliştirmek için bireysel çalışmalar yürütmüştür.

2017 – 2019 yılları arasında özel bir anaokulunda çocuk ve ailelere danışmanlık vermiştir. 

2019 Bahar döneminde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.  

Yenidoğu Eğitim Kurumları'nda 0-3 yaş Anne-Çocuk Oyun Grupları yürütmektedir. 

 

2016 yılından itibaren Nino Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezinde uzman psikolojik danışman olarak çalışmaktadır. 

Eğitimler: 

 • 2012 yılında, Eğitimde Drama temalı "Yaratıcı Drama" 1. kur eğitimini tamamlamıştır. 

 • 2014 yılında, Uzm. Klinik Psikolog Yasemin Ozan tarafından verilen Psikolojik Testler eğitiminde, Bender-Gestalt Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Çocuklarda Tematik Algı Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Gessell Gelişim Testi testleri eğitimine katılmıştır.

 • 2015 yılında İskender Savaşır tarafından verilen Psikanalize Kısa Bir Giriş (48 saat) seminerlerine katılmıştır.

 • 2015 yılında Klinik Psikolog Ursula Fürstenwal tarafından verilen Somatik Deneyimleme Giriş Eğitimine katılmıştır. 

 • Uzm. Psikolog Bilge Aygün tarafından verilen Sosyal Becerilerde Oyunların Kullanılması ve Yönetici İşlev Sorunları için Eğitim Programı eğitimlerine katılmıştır.

 • Yüksek lisansı sırasında, Prof. Dr. Kadir Özer’den Bilişsel Varoluşçu Terapi (BVT) eğitimi almıştır ve bir sene boyunca süpervizyon altında, ergen ve genç yetişkinlerle uygulamalarda bulunmuştur.

 • Eylül 2016 yılında ICDL tarafından verilen online Floortime 101 eğitimi almıştır. Şubat 2017’de Çiğdem Ergül tarafından verilen Floortime 201 eğitimini tamamlayarak Floortime Terapisti olmuştur.

 • Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi eğitimini almıştır.

 • Şubat 2017’de Defne Arouba Akpınar tarafından verilen Bilişsel Beceri Müdahale Programı eğitimine katılmıştır. 

 • İstanbul Üniversitesi tarafından verilen Cognitive Assessment System (CAS) eğitimini tamamlamıştır.

 • Eylül 2018’de Uzm. Fzt. Yeşim Ünveren tarafından verilen Duyu Bütünleme Terapisinin Nörobiyolojik Temelleri (Teori) kursuna katılmıştır. 

 • Uzm. Psk. Dan. Ömer Cimem tarafından verilen Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Öğrenciler ve Okul Uygulamaları, Akıl ve Zeka Oyunları, Disleksi Uygulamaları ve  Okuma Hızı ve Okuduğunu Anlamayı Arttıracak Uygulamalar eğitimlerine katılmıştır. 

 • 2019 yılında, Dr. Risë VanFleet ve Family Enhancement and Play Therapy Center tarafından onaylı 4 ay süreli Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitim ve süpervizyon programını tamamlayarak Oyun Terapisti ünvanını almıştır. 

 • Kasım 2019'da Prof. Dr. Özlem Karaırmak tarafından verilen Terapide Metafor Kullanımı eğitimine katılmıştır. 

 • Şubat 2020'de Association for Play Therapy onaylı, Linda Homeyer & Marshall Lyles tarafından verilen Dışavurumcu Sanatlar ile Oyun Terapisi eğitimine katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. 

 • Nisan 2020'de Nilüfer Devecigil tarafından verilen 1. Düzey Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini almıştır. 

  Adres: 

  Altunizade Mah. Yetimhane Sok. Şimşek Apt. No: 2 Daire: 7

  Üsküdar / İstanbul

       Adres Tarifi: Nafiz Paşa Köşkü'nün tam karşısında 

   

  Telefon: 

  0507 707 32 70

   

  E-posta:

  info@ninococukaile.com

  • Instagram