Aslıhan Bağcı

WhatsApp Image 2021-09-11 at 15.10.05.jpeg
Aslıhan Bağcı

Uzman Gelişim Psikoloğu

Koç Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Gelişim Psikolojisi alanında tamamlamıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine de Okan Üniversitesinde devam etmektedir.

 

Lisans eğitimi süresince Koç Üniversitesi Dil ve İletişim Gelişimi Laboratuvarında Doç. Dr. Tilbe Göksun’un yanında araştırma asistanı olarak çalışmış ve Türkçe Öğrenen Çocukların fiil ve edatları nasıl öğrendiğine dair araştırmalar yapmıştır. Yine Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Araştırmaları Laboratuvarında Doç. Dr. Bilge Yağmurlu’nun araştırma asistanlığını yapmış ve 6-12 yaş grubu çocukların empati ve ahlaki muhakeme becerilerini nasıl geliştirdiklerini ve bu süreçte gelişimsel özelliklerinin ve ailenin etkisini inceleyen araştırmada görev almıştır.

 

2016-2017 yılları arasında Amerikan Oyun Terapisi Derneği (APT) onaylı “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimini ve süpervizyon çalışmalarını Uzm. Psikolojik Dan. Filiz Çetin’den aldığı eğitimlerle tamamlamıştır.

 

2021 yılında Nilüfer Devecigil’den; Prof. Dr. Byron ve Dr. Carl Norton liderliğinde Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

 

2016-2020 yılları arasında farklı anaokullarında çocukların gelişim evlerini takip etmek, eğitim çalışmaları organize etmek ve sosyal-duygusal gelişim destek çalışmaları organize etmiştir.

 

2016 yılından beri farklı danışmanlık merkezlerinde çocuklarla ve ailelerle çalışmalarını yürütmektedir.

 

Wisc-4 ve Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi uygulayıcısıdır.

 

Türk Psikologlar Derneği Üyesidir.

 

Uzmanlık Alanları:

Korkular

Kaygı bozuklukları

Öfke kontrolü

Özgüven problemleri

Uyum ve Davranış sorunları

Yeme problemleri

Sınır tanımama

Tuvalet alışkanlığı, alt ıslatma

Boşanma, ayrılma korkusu

Okul fobisi

Tırnak yeme/emme problemleri